MIKRONEEDLING /Mikropunktura/
Mikropunktura na rozstepy, blizny i przebarwienia
Mikropunktura jest nowoczesną metodą, która za pomocą specjalistycznych nakłuć powoduje intensywną przebudowę naskórka. Technika ta swoje korzenie ma w Ameryce Południowej. W Europie znana jest od dawna, lecz staje się coraz bardziej popularna dzięki zadowalającym i widocznym efektom. Dzięki nakłuwaniu danego obszaru pod odpowiednim kątem i we właściwy sposób, adekwatny do indywidualnego przypadku i problemu, pobudzane są naturalne procesy wewnątrztkankowe.
Podczas pracy na rozstępach, bliznach potrądzikowych, bliznach po operacji nakłuwamy dany obszar sterylną igłą warstwy naskórka. Dzięki temu zmiękczamy bliznę, a co za tym idzie zwiększamy mobilność tkanki. Pobudzamy wszelkie naturalne procesy zachodzące wewnątrz skóry, przyspieszamy i wzmacniamy krążenie, pobudzamy produkcję kolagenu, wzmacniamy naturalny system immunologiczny skóry, zwiększymy produkcję limfocytów.
Zmniejszeniu lub całkowitemu wyleczeniu ulegają zarówno stosunkowo świeże zabliźnienia (mające kilka-kilkanaście miesięcy), jak i te, z którymi pacjenci borykają się od lat. Mikropunktura to zabieg wskazany dla osób, w przypadku których preparaty stosowane na blizny i rozstępy oraz innego rodzaju zabiegi zawiodły.
WSKAZANIA
Mikropunktura dedykowana jest osobom zmagającym się z różnego rodzaju bliznami występującymi na obszarze całego ciała i mającymi różne pochodzenie. Do wskazań wykonania zabiegu zalicza się blizny:
- potrądzikowe
- po operacjach plastycznych
- po oparzeniach i ugryzieniach,
- powstałe na skutek wykonania cięcia cesarskiego,
- po usunięciu znamion barwnikowych,
- po usunięciu tatuażu, makijażu permanentnego
- rozszczepie wargi
- rozstępy
Mikropunktura to doskonały zabieg również dla osób zmagających się z wiotkością skóry, odbarwieniami skóry, zmarszczkami o różnym stopniu zaawansowania. Zabieg świetnie sprawdzi się w przypadku osób oczekujących efektu odmłodzenia i wyrównania kolorytu skóry.
PRZECIWWSKAZANIA
- choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
- skłonność do keloidów,
- bieżące przyjmowanie antybiotyków, antykoagulantów, kortykosteroidów i retinoidów,
- podwyższona temperatura ciała, podczas infekcji bakteryjnych i grzybiczych oraz wirusowych,
- opryszczka (w fazie aktywnej)
- stan zapalny w obszarze zabiegu, lub świeża rana