Oferta

ACNELAN – kuracja przeciwtrądzikowa

Acnelan to nowa, rewolucyjna metoda leczenia trądziku. Innowacyjny zabieg przeciwtrądzikowy, hiszpańskiej marki Mesoestetic, skutecznie leczy zmiany trądzikowe o różnym pochodzeniu i stopniu zaawansowania.

Terapia znosi stan zapalny, a także korzystnie wpływa na leczenie powikłań trądzikowych: niweluje przebarwienia i zmniejsza widoczność blizn. Jest to najbardziej kompleksowa kuracja zewnętrzna lecząca zarówno objawy trądziku, jak i zapobiegająca powstawanie nowych zmian.

Działanie

Innowacyjność polega na zastosowaniu kompleksu czynników aktywnych – eliminujących wszystkie przyczyny objawowe (opatentowany m. Acne complex). W jego skład wchodzi: kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas migdałowy oraz sodium lepargilate. Zwalcza on wszystkie elementy patogenezy trądziku wykazując działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, leczy stany zapalne, oczyszcza pory, redukuje ilość i wielkość zaskórników, złuszcza martwy naskórek, reguluje sebum oraz niweluje przebarwienia.

Terapia w gabinecie oraz kuracja domowa

Pełna terapia składa się z zabiegu gabinetowego oraz uzupełniającej kuracji domowej. Głównym elementem terapii jest zabieg z użyciem maski, która wraz z kompleksem beksaretinylu silnie oddziałuje na przyczyny trądziku. Profesjonalna terapia składa się z 3 zabiegów powtarzanych co 15-21 dni, w zależności od zaleceń kosmetologa, który ocenia stopień wrażliwości skóry. W szczególnych przypadkach za zgodą specjalisty można wykonać do 2-3 sesji zabiegowe w ciągu roku.

W pielegnacji domowej Acnelan podstawą zachowania ciągłości terapii jest regularne stosowanie kremu Acne One, który także zawiera podstawowy składnik aktywny terapii m.acne.complex oraz substancje o działaniu keratolitycznym, seboregulującym oraz przeciwbakteryjnym.. A dodatkowo, jako produkty uzupełniające pielęgnację: Piankę oczyszczającą (Purifying Mousse) oraz Maskę głęboko oczyszczającą (Pure Renewing Mask).

Przygotowanie do zabiegu

W okresie 3 tygodni przed zabiegiem nie wykonywać żadnych zabiegów eksfoliujących (dermabrazja, mikrodermabrazja, złuszczania chemiczne),

W okresie 5 dni przed zabiegiem pacjent nie może stosować żadnych substancji aktywnych o działaniu drażniącym; nie należy poddawać się zabiegom depilacji, koloryzacji włosów, trwałej ondulacji itp. Mężczyźni nie powinni golić się min. 24 godziny przed zabiegiem, nie należy korzystać z solarium i eksponować skóry na działanie promieniowania słonecznego.

Zalecenia po zabiegu

Przez 48h po zabiegu należy bezwzględnie unikać korzystania z sauny, basenu, ekspozycji na światło słoneczne i na sztuczne źródła światła, a także ekspozycji na ciepło.

Przez 15 dni po zabiegu nie można poddawać się zabiegom depilacji (żadną metodą).

Zabiegi z użyciem wypełniaczy oraz tatuaż można wykonać najwcześniej po tygodniu od zakończenia terapii.

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • nietolerancja salicylanów,
 • nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek składnik preparatu,
 • terapia retinoidami (doustna i zewnętrzna),
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany chorobowe skóry,
 • radioterapia,
 • opryszczka,
 • rany i otarcia naskórka (również w przebiegu trądziku),
 • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne i dermatochirurgiczne,
 • tendencja do powstawania keloidów i blizn hipertroficznych,
 • miejsca objęte makijażem permanentnym.

Istnieje możliwość jednorazowego zakupu całej kuracji w niższej cenie – pakiet 3 zabiegów cena 750,00 zł

ACNELAN – kuracja przeciwtrądzikowa

Cena zabiegu 230,00

Czas zabiegu 45 min
Umów się na zabieg